категорії: репортаж

"Маруся" в Карпатах

 

   Цього року вже вкотре відбулася літня літературна школа клубу «Маруся». Молоді письменники з 13-го по 18-те серпня шліфували майстерність в мальовничих Карпатах поблизу Говерли. Перше, що помічається, – це рівень організації та умови проведення, які ростуть з кожним роком. Також приємно радує склад учасників, їх харизма та різнобічність. Кожен приїхав із своїм стилем та баченням поезії й прози. Але це не завадило створити унікальну дружню атмосферу, а навіть навпаки.

 

   Протягом навчання відбулися тренінги з командотворення, брейншторми, "живі буккросинги", виконувались творчі завдання. На літературних вечорах кожен міг прочитати свої тексти, а вже відомі майстри слова, що завітали до школи в ролі лекторів, поділилися своїм унікальним досвідом. Макс Кідрук визначив ознаки успішного автора, Завен Баблоян розповів про книжковий ринок України та роботу видавництв, Андрій Любка відповів на питання, як прорубати власне вікно в літературну Європу, а «філософ, що спустився з гір» Тарас Прохасько нікого не залишив байдужим своїм баченням творчого процесу літератора. Цього року також до школи приєдналася Лариса Денисенко, яка провела лекцію про авторське право, та Мар’яна Максим’як, що розповіла про відеопоезію. Та, звісно, всіх вразив «Drumтиатр» Юрка Іздрика й Гриця Семенчука.

 

   Літклуб «Маруся» ніколи не стоїть осторонь літературного розвитку України, так що молодим авторам, які прагнуть стати успішними письменниками раджу подати заявку вже наступного літа. 

Фото – Літклуб "Маруся"